Pooh Köşesindeki Ev

PAYLAŞ
SATIN AL YORUM YAZ
Kitap Akrabalıkları

Orman’ın tepesindeki o büyülü yerde, küçük bir çocuk ve Ayıcığı hep oyun oynuyor olacak.

Dünyanın en sevimli ayıcığının maceraları devam ediyor!

Yüz Dönüm Ormanı’nda Pooh, Piglet ve arkadaşlarına katılın. Bu kitaptaki öykülerde Tigger, Tigger’ların ne yemeyi sevdiğini keşfediyor, Piglet Çok Müthiş Bir Şey yapıyor ve Pooh yeni bir oyun icat ediyor.

Ayı Pooh, yapacak hiçbir şeyinin olmadığı bir günde, bir şeyler yapmayı düşünerek, Piglet’in ne yaptığını görmek için onun evine gitmiş. Pooh ormanın bembeyaz yolunda paldır küldür ilerlerken hâlâ kar yağıyormuş ve Piglet’i ateşin önünde ayak parmaklarını ısıtırken bulmayı bekliyormuş. Aksine, oraya varınca kapının açık olduğunu görmüş ve içeriye bakınca Piglet’in orada olmadığı kafasına dank etmiş.

“Dışarıda” demiş Pooh üzgün üzgün. “Olan bu. Evde değil. Tek başıma hızlı bir Düşünme Yürüyüşü’ne çıkmalıyım. Hay aksi!”

Ama önce, sırf iyice emin olmak için, kapıyı gürültüyle çalmaya karar vermiş ... ve Piglet’in cevap vermemesini beklerken, ısınmak için hoplayıp zıplamış. Bu sırada aklına aniden bir mırıltı gelmiş; İyi Bir Mırıltı gibi gelmiş kulağına bu, Başkalarına Söylenen Umutlu Bir Mırıltı gibi.

* E-posta adresiniz hiç kimseyle paylaşılmayacaktır.